Jilemnice

16. 2. - 17. 2. 2021

10/20km klasicky | štafety mix volně

Humanitní závody byly dlouhou dobu posledními závody VŠ ligy a byly spojené se závěrečným tématickým večírkem, na kterém se vyhlašoval nejlepší tým VŠ ligy. Nejprve se závody konaly koncem března, ale vzhledem ke sněhovým podmínkám posledních let se postupně přesunuly na začátek března, což stále nestačilo. V současnosti patří závodům Humanity lednový termín, který skýtá naději na dostatek sněhu.

V sobotu standardně bývá delší individuální závod (každý rok se střídá technika), v neděli pak smíšené štafety (jediný smíšený závod v seriálu VŠ ligy). Pokud sněhové podmínky dovolí, konají se závody na tratích v Jilemnici (Hraběnka), což je kousek od samotného centra Jilemnice. Na těchto tratích, které jsou nataženy na loukách za Jilemnicí, je díky klikacení tratí možné závodníky podporovat téměř po celou dobu závodu.

Pokud není dostatek sněhu v Jilemnici, přesouvají se závody na tratě na Benecko. V roce 2020 však nebyl sníh ani na Benecku, a tak se závody konaly jako jednodenní na Mísečkách. Každoročně do poslední chvíle čekáme, kde se závody uskuteční.

Bývaly doby, kdy Humanita byla závěrečným dílem celé VS ligy. Především na ní tedy probíhalo vyhlašování vítězů z řad Vysokých škol. A šlo o hodně. Poslední závod na body se jel v sobotu, většinou klasicky. Každý tam nechal úplně všechno. Obvyklým termínem Humanity totiž byl klidně poslední víkend v březnu. Jezdilo se v kraťasech.

Hunamita pak nechala vzniknout legendárnímu, ale opravdu LEGENDÁRNÍMU závěrečnému večírku ve Studenci. Tam se jezdilo pronajatým autobusem a kdo ho stihnul i zpět, alespoň nezmrznul. Nedělní štafety už byly většinou krásnou podívanou pro diváky. Účastníci si nechali kostýmy z večírku a závodilo se na kratších tratích, obvykle volně. A pamatuji si, že zrovna tady se klubaly ty největší hvězdy pro nadcházející sezonu.

2020


Jilemnice

dní:
hodin:
minut:
vteřin

Registrace

Zaregistrujte se do závodu.
Podrobné informace dostanete na uvedený e-mail.

Minulé ročníky

Jak vypadaly minulé ročníky.

Naši partneři