Tygří Skiatlon - jak se to všechno semlelo

08. 03. 2022

Poslední kolo VŠ ligy bylo mimo jiné velmi dramatickou podívanou. Proto cítím povinnost se podělit o mnohem více, než jenom výsledky. 

Dětské závody mohli mít trošku větší účast, ale i tak máme velkou radost z každého začínajícího lyžaře, který se postavil na start a byla to parádní podívaná. V dospělých kategoriích to ale bylo drama, že z toho ještě nyní nemůžu mluvit ...

V sobotu se jel skiatlon na celém asfaltovém kolečku. Na trase byly moc pěkné zimní podmínky, asi nejlepší za deset let, co Skiatlon pořádáme. Ráno to ještě drželo na Swix VR50, ale později bylo jasné, že bez klistru se nikdo neodrazí. Jako první startovaly holky, které čekalo poctivé kroužení 2x2 okruhy. Při prvním průjezdu bylo jasné, že se holky vůbec nešetří. V úniku byla sice Eliška Karešová, ale zdatně jí stíhala trojice Marková, Kálalová a Svobodová. Tohle silné trio spolu vydrželo až do posledního okruhu! Spolupracující ženy při závodech jsem neviděl ani na svěťáku ... V poslední stoupání bylo jasné, že Eliška už nevidí ani přes brýle a trio jí dojíždí. Až při objezdu lesíka se rozhodlo, Eliška svůj únik obhájila o 8 sekund a největší sílu měla Eva Marková následována Terkou Kálalovou a Eliškou Svobodovou. Parádní souboj holky!

Kluci se ale nenechali zahanbit. Ti nejrychlejší se rozhodli šetřit za vosky a jeli klasiku soupaž. Michal Francke si dlouho držel pohodový náskok a usmíval se na fanynky. V posledním kole ale až moc poslouchal komentátora, který mu nenahlásil snižující se ztrátu Jakuba Škody. No a ten si na něj počkal v poslední zatáčce a rozdílem špičky boty !!! vyhrál letošní skiatlon. Pouze 10 vteřin za nimi se v cíli ocitnul Adam Kaňka, hlavní organizátor, který se místo rozcvičování zabýval podepisováním diplomů. Skvělý závěr pánové.

Neděle ale byla úplně stejně dramatická. Ve sprintech dvojic, které se jeli volnou technikou si to nejdříve rozdali muži. Po 5 předávek probíhal v chlapech souboj kluků z Jilemnice a Žižkovských tygrů. Adam Kaňka to sice dostal na druhém místě, ale neuvěřitelným výkonem v posledním kopci se dostal na první místo. Rozhodovaly opět vteřiny a radovali se Žižkovský tygři. 

V ženách to nebylo jiné, spolu opět jezdily čtyři Štafety.  Rychlostí jak na mistrovství světa se v posledním kole řítily do kopce Terka Kálalová a Eliška Karešová. Druhá jmenovaná vyhrála na lokty v poslední zatáčce a do cíle už si to pohlídala. O tři vteřiny dovezla vítezství pro TU Liberec.

Celkově se víkend povedl a ten kdo byl na sobotním večírku rozhodně potvrdí, že vysokoškoláci za to umí pořádně vzít ;) Krásný zbytek zimy a uvidíme se příští rok !!!


Naši partneři