Horní Mísečky, 3. kolo VŠ ligy

6. 1. - 7. 1. 2024

6,6/10km volně | 6,6/10km klasicky

První, případně druhé kolo VŠ ligy má velmi dlouhou tradici a obvykle také bývá nejvíce obsazené. Místem konání bývala tradičně Hraběnka v Jilemnici. Poslední ročníky probíhají ale spíše na Benecku, kde je na začátku ledna téměř jistota sněhu. Na tratích 1-5 km, které mají kvalitní závodní parametry, pořádné kopce, sjezdy a pro diváky atraktivní rovinku "Václavák", si každý vyzkouší jak na tom je na začátku sezony. 

Závod je každoročně také přeborem Prahy a kvalifikací na AMČR. Vždy se jedná o perfektně obsazený víkend, kde si poměřují síly i borci z domácí Jilemnice. V sobotu se většinou jede volně intervalově a v neděli klasicky. Tradičně, se startuje po dvou s intervalem 30 sekund, takže závodit se začíná pěkně od začátku. 

Tradičním místem závodu byla louka Hraběnka v Jilemnici. Studenti se ubytovávali v tělocvičně nebo ve třídách tamních gymnázií. Na chodbách se mazalo, aby to po celé škole krásně vonělo. Historie závodu sahá až do sedmdesátých let minulého století. 

S ubývajícím sněhem se přesunují závody stále častěji na Benecko. Tam ale na lesních závodních tratích dochází ke krásným intervalovým soubojům o cenné vteřiny ;)

Startovka

Příjmení Jméno Výkonnostní třída Oddíl

Horní Mísečky, 3. kolo VŠ ligy

dní:
hodin:
minut:
vteřin

Minulé ročníky

Jak vypadaly minulé ročníky.

Naši partneři