Jablonec nad Nisou

6. 3. - 7. 3. 2021

10/15km skiatlon | sprint dvojic volně

V sobotu se tradičně jezdí skiatlon a v neděli následují sprinty dvojic. Nedělní harmonogram je ozvláštněn tím, že jako první posíláme na start muže, aby pak mohli kvalitně fandit ženám v posledním závodě VŠ ligy. V sobotu večer se pravidelně koná Afterparty v Klubu Ex u přehrady Mšeno se živou hudbou. Během večera je zde vyhlašován vítězný tým VŠ ligy, stejně tak i vítěz a vítězka VŠ ligy.

Tygří skiatlon se zatím naposledy konal v březnu 2019, kdy se závodilo na celém asfaltovém Kolečku v areálu v jabloneckých Břízkách. Tam těžíme i my "hlaďaři" ze vzestupu českého biatlonu a již několikrát jsme lyžovali jen a pouze na umělém sněhu. Za to patří biatlonistům celkově velký dík, nicméně v roce 2020 neměli sníh už ani oni a závody jsme byli nuceni poprvé zrušit. V letošním roce nebylo možné závody uskutečnit z důvodu vládního nařízení. 

Závodní víkend pod názvem Tygří skiatlon pořádaný  Vysokoškolskou tělovýchovnou jednotou Ekonom Praha je nejmladším ze závodů spadajících pod seriál VŠ ligy. Svoji historii začal psát v únoru roku 2012, kdy se první ročník uskutečnil v areálu ve Vysokém nad Jizerou. Jedinci se jistě vzpomenou na legendární večerní “párty otužilců” v místní hasičské zbrojnici. Sice nám tenkrát při premiéře vypadlo topení, nicméně díky kapele Maršál bazén si v 11 večer na tento problém už nikdo nevzpomněl. Po tom, co se v sobotu odjel poprvé v historii závod ve skiatlonu, následoval v neděli závod amerických štafet. Toto rozvržení závodů se až do prozatím posledního uskutečněného ročníku v roce 2019 nezměnilo. 

Od druhého ročníku v roce 2013 mají závody svoje zázemí v jabloneckém areálu Břízky. V roce 2015 došlo po domluvě s Humanitou k prohození termínů a Tygří skiatlon bývá závěrečným podnikem VŠ ligy.

Jablonec nad Nisou

dní:
hodin:
minut:
vteřin

Registrace

Zaregistrujte se do závodu.
Podrobné informace dostanete na uvedený e-mail.

Minulé ročníky

Jak vypadaly minulé ročníky.

Naši partneři