Jablonec nad Nisou - Břízky - zrušeno

16. 3. - 17. 3. 2024

10/15km skiatlon | sprint dvojic volně

V sobotu se tradičně jezdí skiatlon a v neděli následují sprinty dvojic. Nedělní harmonogram je ozvláštněn tím, že jako první posíláme na start muže, aby pak mohli kvalitně fandit ženám v posledním závodě VŠ ligy. V sobotu večer se pravidelně koná Afterparty v Klubu Ex u přehrady Mšeno se živou hudbou. Během večera je zde vyhlašován vítězný tým VŠ ligy, stejně tak i vítěz a vítězka VŠ ligy.

Tygří skiatlon se zatím naposledy konal v březnu 2019, kdy se závodilo na celém asfaltovém Kolečku v areálu v jabloneckých Břízkách. Tam těžíme i my "hlaďaři" ze vzestupu českého biatlonu a již několikrát jsme lyžovali jen a pouze na umělém sněhu. Za to patří biatlonistům celkově velký dík, nicméně v roce 2020 neměli sníh už ani oni a závody jsme byli nuceni poprvé zrušit. V letošním roce nebylo možné závody uskutečnit z důvodu vládního nařízení. 

Závodní víkend pod názvem Tygří skiatlon pořádaný  Vysokoškolskou tělovýchovnou jednotou Ekonom Praha je nejmladším ze závodů spadajících pod seriál VŠ ligy. Svoji historii začal psát v únoru roku 2012, kdy se první ročník uskutečnil v areálu ve Vysokém nad Jizerou. Jedinci se jistě vzpomenou na legendární večerní “párty otužilců” v místní hasičské zbrojnici. Sice nám tenkrát při premiéře vypadlo topení, nicméně díky kapele Maršál bazén si v 11 večer na tento problém už nikdo nevzpomněl. Po tom, co se v sobotu odjel poprvé v historii závod ve skiatlonu, následoval v neděli závod amerických štafet. Toto rozvržení závodů se až do prozatím posledního uskutečněného ročníku v roce 2019 nezměnilo. 

Od druhého ročníku v roce 2013 mají závody svoje zázemí v jabloneckém areálu Břízky. V roce 2015 došlo po domluvě s Humanitou k prohození termínů a Tygří skiatlon bývá závěrečným podnikem VŠ ligy.

Startovka

Příjmení Jméno Výkonnostní třída Oddíl
Brunclíková Veronika II. VSK Slavia Liberec
Fejfar Lukáš II. VSK Slavia Liberec
Kaňka Adam II. Žižkovský tygři
Sajdl Martin II. Žižkovský tygři
Sajdlova Jana II. Žižkovský tygři
Šindelář Miroslav III. Žižkovský tygři

Jablonec nad Nisou - Břízky - zrušeno

dní:
hodin:
minut:
vteřin

Minulé ročníky

Jak vypadaly minulé ročníky.

Naši partneři